Jste majitelem či ředitelem firmy? Chcete získat inspiraci? Přinášíme vám vybrané zkušenosti, rady, tipy a myšlenky od členů podnikatelské komunity TAB (The Alternative Board™) z více než 22 zemí světa.

TAB Board = důvěrné prostředí, kde si majitelé a ředitelé firem sdílí zkušenosti

Osobní vize je cíl, ke kterému směřujeme a sníme o jeho dosažení. Podnikáme-li, naše firma není cíl, ale zdroj energie, která nám umožní naplnit naši osobní vizi.

Dávejte vašim zaměstnancům úkoly jako šunku a bůček. Je potřeba to střídat, nebude se jim líbit cpát se pouze bůčkem.

Čtyři fáze manažerského růstu majitele a lídra firmy: (1) Generál, (2) Učitel, (3) Trenér, (4) Kapitán.

Jakmile zachytíte v okolním prostředí varovné signály o možných změnách, přemýšlejte, jaké dopady to může mít na vaši firmu, zákazníky, dodavatele, zaměstnance i na vás jako majitele firmy

Proč plánovat? Minimálně proto, že by se mělo promyšleně ve firmě pracovat průběžně, nikoliv až v momentě, kdy je zle.

Sáňky se opravují v létě. Na sezónní práce a strategické změny je potřeba se připravit včas.

Co je na prvním místě – nadšení nebo odhodlání? Musí být někdo nadšený, aby byl odhodlaný, nebo bude nadšení následovat, pokud existuje odhodlání? Rozvíjejte odhodlání vašich lidí a jejich nadšení bude následovat.

Hledejte upřímnost. Vaši nejlepší lidé jsou ti, kteří vám řeknou, jaká je skutečnost, nikoliv ti, kteří vám říkají jen to, co chcete slyšet.

Atmosféra ve firmě se zlepšila v té chvíli, kdy jsem začal chodit mezi zaměstnance, zajímal jsem se o ně a hovořil s nimi. Někdy stačí jen pozdrav.

Každá pravidelná pracovní porada ve firmě by měla začít přehledem – v jakém stavu jsou úkoly, resp. jak se posunuly během doby, která uplynula od termínu minulé porady.

 

Tyto zkušenosti, rady, tipy či myšlenky pocházejí od členů podnikatelské komunity TAB z více než 22 zemí světa včetně České republiky a jsou publikovány s jejich souhlasem. Majitelé a CEO menších a středních firem nacházejí v poradních TAB Boardech důvěrné prostředí, kde sdílejí své zkušenosti, diskutují nápady, řeší výzvy a získávají podporu pro práci na rozvoji svého podnikání a sebe sama.

    HP P PH@