Richard Fuller se začlenil do firmy svého otce již v době, kdy byl ještě ve škole. Chtěl mít nějaké kapesné. Jeho otec mu nabídl, že si peníze může vydělal prací v jeho obchodě, až přijde domů ze školy. Nakonec z toho bylo šest dnů práce v týdnu, protože v té době jejich maloobchodní podnikání rostlo. Fakt, že Richard byl tak intenzivně zapojený v jejich rodinné firmě, se ukázalo jako velká výhoda, protože v roce 1987 jeho otec náhle zemřel. Navzdory této ztrátě důležitého člověka v jeho životě pokračoval a dále rozvíjel rodinnou firmu. Začal s diverzifikací do různých oborů, kde měly baterie využití, a přišel také s vlastní značkou autobaterií – Fuller.

 

Rodinný byznys

 

Firma County Battery Services Ltd. zahájila podnikání v roce 1974 ve Velké Británii. Ve dvojgaráži, která patřila tchýni zakladatele firmy. Za těch více než 40 let firma postupovala v růstu, reagovala na poptávku a vyrostla do dnešní velikosti s ročním obratem 1,2 milionu liber.

Na konci 90. let dostal Richard radu, že firma potřebuje webovou stránku, která umožní dělat zákazníkům online objednávky. Tehdy se ale nechtělo Richardovi zaplatit 5 tisíc liber za vytvoření něčeho takového, a tak se rozhodl vyřešit to po svém. Zaplatil si kurz a udělal si webovou stránku sám. Nicméně online objednávání se stalo obětí vlastního úspěchu, nebylo schopno držet krok s objemem objednávek a integrované platby nefungovaly korektně. Dnes o tom Richard říká, že to byla šílenost. Tehdy se rozhodl ukončit možnost online objednávání. Když se v roce 2013 Richard stal členem TAB, bylo mu doporučeno, aby se znovu začal věnovat webu a něco do tohoto prodejního kanálu investoval, protože přicházel o velké tržby pouze tím, že jeho zákazníci neměli možnost objednávat online. Udělal to a stal se z toho prosperující byznys.

Největší změna, kterou si Richard v průběhu členství v TAB prošel, je stanovování a řízení cílů. “Předtím jsme se nikdy nesoustředili na cíle,” vysvětluje Richard. “Můj tým nyní používá TAB proces strategického plánování, který nám hodně pomohl, je to skvělé.” Richard se každý týden schází se svým týmem, aby zkontrolovali každý ze stanovených úkolů a stanovili si úkoly nové, což jim pomáhá být mnohem více efektivnější. “Zapojení zaměstnanců je klíčové. Pokud sdílíte vaše cíle a úkoly, pomohou vám v tom, abyste jich dosáhli,” uvádí Richard a dodává: “Není možné něco udělat, pokud nevíte co!”

 

Mít cíle je klíčem k úspěchu

 

“Mít cíle je klíčem k úspěchu. TAB nám pomohl vytvořit naše cíle a zaměřit se na jejich dosahování,“ vysvětluje Richard. Ačkoli TAB vygeneroval pro Richarda více práce, kterou bylo potřeba udělat, smýšlí o tom tak, že je to ten správný druh práce pro majitele firmy. Otevřel novou pobočku a obrat se dramaticky zvýšil, což přineslo další výzvy. Richard to bere takto: “Život je krásný.”

“Být součástí boardu je jako mít několik ředitelů, kteří vám pomáhají řídit firmu. Je v tom tolik podpory,“ dodává Richard. Přínos boardu a facilitátora je natolik velký, že nyní jeho kolega, který je mu ve firmě pravou rukou, se stal účastníkem jiného boardu v rámci TAB. Když by se Richard podíval zpět, co by udělal jinak? “Připojil bych se k TAB už před dvaceti lety!” říká zvesela.

 

O společnosti County Battery Services Ltd.

County Battery Services je rodinný podnik založený v roce 1974. Má tedy více než 40 let zkušeností a odborných znalostí v oblasti uspokojování požadavků zákazníků v oblasti baterií. Firma má dobrou polohu uprostřed země a díky dalším pobočkám dokáže dobře obsloužit zákazníky v celé Velké Británii. Firma má skladem baterie pro různé využití, včetně moderních i klasických automobilů, užitkových vozidel, motocyklů, ale také pro průmyslové použití, mobilitu, záložní zdroje, alarmy, bezdrátové telefony, digitální fotoaparáty a hračky napájené z baterií. Zkrátka, pokud je něco na baterii, tak takovou baterii můžete od firmy County Battery Services koupit. Firma dodává také široký sortiment nabíječek, testovacích zařízení pro všechny typy baterií, žárovky a další příslušenství k bateriím. County Battery Services je jeden z předních distributorů baterií ve Velké Británii. Richard Fuller je hrdý na to, že jeho firma zaměstnává tolik odborníků na baterie. Více informací o společnosti County Battery Services najdete na www.countybatter.co.uk

 

Zdroj: www.thealternativeboard.co.uk

    HP P PH@