Prashant Maheshwari zastává funkci ředitele a šéfa Business Process Re-engineeringu ve společnosti Krishna Beads Industries LLP (KBI) v indické Bombaji. KBI vyrábí doplňky pro přední módní značky z celého světa. Prashantův otec, KG Maheshwari, zahájil podnikání v 80. letech. Postupem času KBI rozšířila svou distribuční síť, která zahrnuje sortiment od korálků až po módní šperky, šály, tašky a obuv. KBI má také maloobchodní zastoupení v Indii prostřednictvím své vlastní značky Kiaasa, která se specializuje na etnický maloobchod s oblečením a provozuje více než 25 obchodů po celé Indii.

 

Náš klíč k úspěchu: agilita a vztahy se zákazníky

 

Po ukončení studia na Manchester University v Anglii začal v roce 2012 Prashant pracovat pro rodinný podnik a řídit aktivity divize šátků. Ve své současné pozici je odpovědný za rozšiřování obchodního portfolia společnosti prostřednictvím nových produktových řad a obchodních míst. Prashant ve firmě zavedl řadu platforem pro využití týmové spolupráce a znalostního managementu. Dohlíží také na provoz servisních služeb, řízení zákaznické zkušenosti a úspěchu, automatizace procesů a zvyšování výkonnosti.

Jinými slovy, Prashant je velmi aktivní a zaneprázdněný manažer. “Klíčem k úspěchu v našem podnikání je udržování vynikajících vztahů s našimi zákazníky,” říká a dodává: “Náš úspěch souvisí také s agilním přístupem k měnícím se potřebám návrhářů a kupujících.”

 

Členství v TAB mi pomohlo získat klid v mysli

 

Ačkoli Prashant v minulosti spolupracoval i s jinými organizacemi typu “peer board”, nebyl spokojeni s kvalitou těchto skupin, zejména po stránce získaných výhod a respektu k důvěrnosti členů. Vše se změnilo, když se zapojil do TAB Board v Indii. “Stát se členem TAB mi umožnilo přístup k různorodé skupině talentovaných podnikatelů, o kterých bych jinak ani nevěděl,” říká. “Tím, že ve skupině vzájemně sdílíme své problémy a výzvy, uvědomil jsem si, jak jsou podobné. Postřehy a zpětná vazba členů boardu k mým výzvám a problémům mi pomohly vyhnout se mnoha chybám, které by nás stály zbytečné náklady.“

Zde jsou některé z výzev, se kterými se Prashant potýkal:

  • růst byznysu v době neustálých změn,
  • dohled nad rozšiřováním obchodních aktivit,
  • řízení lidí a jejich očekávání,
  • sdílení zkušeností napříč různými obory pro lepší porozumění potřebám zákazníků.

 

“Facilitátor našeho TAB Boardu nám v praxi dokazuje, že koncept TAB funguje,“ říká Prashant. “Facilitátor zajišťuje, že každý člen poskytuje hodnotu pro skupinu. Všichni jsme se stali dobrými přáteli.”

A výsledek? TAB představuje místo, kde Prashant nachází klid v diskuzích o výzvách a příležitostech v podnikání, a také identifikaci nových cest pro rozvoj rodinného byznysu a pokračování podnikatelského odkazu jeho otce. “Pro mě je podnikání rodina a rodina je podnikání,” říká. “Velice mě baví pracovat vedle otce a rozšiřovat jeho vizi úspěchu pro novou generaci. Členství v TAB mi pomohlo v tomto procesu nesmírně. A jsem si jist, že to bude v našem případě velká pomoc i pro naše budoucí aktivity.”

 

O společnosti Krishna Beads Industries LLP

Krishna Beads Industries je exportní indická firma, která byla založena v roce 1980 a dodává různým světovým módním značkám a disponuje týmem interních designérů. Její sortiment zahrnuje šály, tašky, boty, plážové oblečení, bižuterii na oděvy. Více informací o společnosti Krishna Beads Industries najdete na www.krishnabeads.com

 

Zdroj: TAB Boards International