Procestoval půl světa, všude chvilku žil, a nakonec se vrátil zpět domů, do Česka. Tak nějak začíná podnikatelský příběh Jana Havla, spolumajitele technologické firmy IQHUBS, která se zaměřuje hlavně na měření efektivity výroby. A to na základě vlastního produktu. TAB Board je pro něj místem, kde může mluvit o svých problémech.

 

Po návratu z cest se pustil do programování, tedy do činnosti, které se věnuje od svých osmi let. Jeho služby tenkrát využívala britská společnost The Wet Hub. Vzhledem k tomu, že zakázek postupem času přibývalo, obklopil se podobně zaměřenými kolegy a rozjel podnikání ve větším. Povedlo se jim díky tomu získat i klienty, pro které vytvořili software za miliony korun.

Ve společnosti IQ HUBS je nejen spolumajitelem, ale také technologickým “důstojníkem”. Na starosti má technologické směřování celé firmy, vývoj IQH systému a výrobu hardwaru. Na jednoho člověka úkolů víc než dost. Není proto divu, že v momentě, kdy se Honza dozvěděl o možnosti stát se součástí podnikatelské komunity TAB Board v Liberci, využil toho.

 

Podnikání jako jiný vesmír

 

„Nemám ve svém okruhu přátel nikoho, kdo by dělal byznys. Proto jsem hledal spřízněné lidi, se kterými bych mohl otevřeně mluvit o svých problémech, trochu si ulevit, trochu se inspirovat. A to se mi také splnilo,“ říká Jan Havel s tím, že témat, které si on sám na zasedání boardu přinesl, byly desítky. A zhruba stejně bylo i rad, kterých se mu dostalo. Některé z nich využil, některé ne. Ale jak sám říká, na zasedání boardu se vždy všichni snaží poradit co nejlépe.

Členství v TAB Board by Jan Havel doporučil všem, kdo cítí, že podnikání je vesmír, ve kterém jsou na všechno sami a vším musí otáčet sami, protože jim nikdo nepomůže. „Podnikání je to nejtěžší a nejkomplikovanější, co jsem kdy v životě zažil. Proto jsem rád, že jsme v TAB Board našel spřízněné duše,“ dodává.

 

O společnosti IQHUBS s.r.o.

IQHUBS vyvinula a dodává především výrobním firmám službu Machine Guard, nástroj pro měření efektivity výroby, který přináší majitelům firem, ředitelům výroby, kvalitářům a mistrům tolální přehled, kontrolu a analýzu stavu výroby, detailní data o každém stroji a jeho obsluze, a v neposlední řadě také jednotnou metriku efektivity všech strojů (OEE). S Machine Guard stačí jediný pohled na mobil, tablet nebo počítač. Díky přehledné grafice ve vteřině přesně víte, co se ve výrobě skutečně děje. A můžete ihned reagovat. Je přitom jedno, jste-li právě na cestě do kanceláře, ve skladu nebo lyžujete v Alpách. Protože Machine Guard funguje na principu pronájmu (SaaS), vstupní investice je nulová. Platíte pouze měsíční pronájem služby, zato hardware, servis, update softwaru i školení máte už od začátku zdarma. Machine Guard dokonce ani nevyžaduje součinnost vašeho IT. Více informací o společnosti IQHUBS najdete na www.iqhubs.cz

 

Zdroj: www.tabcz.cz