Self-made men. Přesně tak označuje Jan Bárta sebe a svého společníka v době, kdy rozjížděli svůj byznys. Psal se rok 1993, počítač doma mělo jen něco málo přes 10 % domácností a svět reklamy teprve čekal na své důkladné prozkoumání. Do něj se pustili i zakladatelé marketingové agentury Magic Seven.

 

„Počítače nás fascinovaly. Naši první zamestnanci skoro nechodili spát, soutěžili mezi sebou, kdo ovládne nové nástroje tvorby reklamy lépe. Byla to krásná doba,“ vzpomíná Jan Bárta, kterého na oboru marketingu fascinovala zejména jeho podstata – kombinace technických dovedností a kreativity. V ní lze zúročit nejen vzdělání, v případě zakladatelů Magic Seven to bylo to získané na ČVUT, ale i různorodé zkušenosti. A ani za témeř 30 let v oboru se jeho pohled nemění. Pro marketingovou strategii i koncepční kreativu jsou podle něj kombinační  schopnosti největším trumfem. Tato dovednost totiž přetváří vize byznysu klienta v nové, smysluplnější a přitažlivější.

Ačkoli vlastní byznys Jan Bárta buduje již od zmíněného roku 1993, stále hledá nové impulsy a cesty, jak ho posunout dál, jak efektivněji řešit situace, které zná každý podnikatel. Také proto když před několika lety zvedl telefon, se zaujetím si vyslechl nabídku členství v TAB Board. Telefonát zjevně přišel v ten správný moment, protože od té doby je pevnou součástí jednoho z pražských boardů. Důvod je jednoduchý. „Běžný hovor kamarádů podnikatelů je v 80 % “o ženských” a zbytek je byznys. V TAB Board je ten poměr obráceně, takže je možné se radit  koncepčně, více moderovaně, a v důsledku toho efektivněji,“ vysvětluje Bárta.

 

V TAB můžete povznést svůj byznys i manažera v sobě

 

Témat, která v bezpečném prostředí plném zkušených podnikatelů připravených se podělit o své zkušenosti z praxe otevřel, bylo hned několik. A jak, sám říká, žádné z nich tematicky kolegy z boardu nepřekvapilo. To potvrzuje fakt, že nezáleží na tom, v jakém oboru vaše firma působí, protože v podstatě se problémy podnikatelů ve velké míře podobají. Jak víme, nejčastěji se řeší otázky týkající se zaměstnanců, marketingu a zavádění změn ve firmách. TAB Board pomáhá svým členům připravit se na řadu situací mnohem dříve, než vůbec nastanou. Vnímá to i Jan Bárta, když říká: „Je dobré vědet, že TAB funguje jako sdílená korouhev a vy díky tomu můžete napnout plachty pro budoucí závan už ve chvíli, kdy je hladina okolo vaší lodi ještě klidná.“

Onu klidnou hladinu před časem rozvířil koronavirus. Situace s ním spojená ovlivnila i byznys Jana Bárty. Poptávka po marketingových službách sice razantně neklesla, nicméně proměnilo se chování klientů, na což museli reagovat i v Magic Seven. „Menším a středním klientům pomůžeme investovat a získat příležitosti efektivněji, protože tam radíme konzultujeme přímo s majitelem, můžeme se lépe pochopit. Velcí zákazníci zatím snižují investice, protože na změnu kurzu potřebují hodně času. Jim můžeme pomoci zefektivněním realizací a myslím, že jejich tlak v tomto směru bude růst. Což je zajímavá výzva,“ přibližuje současný stav pražský podnikatel, kterému TAB Board pomáhá i v této turbulentní době. Zejména inspirací, kterou na zasedáních nachází. Členství by doporučil každému podnikateli, který chce investovat do sebe, aby se manažersky posunul dál, a zároveň se nebojí sdílet své výzvy s ostatními.

 

O společnosti Magic Seven, s.r.o.

Magic Seven je fullservisová reklamní agentura se sídlem v Praze. Filozofie zakladatelů této agentury je následující: Na začátku velkých objevů byla hra, kouzlo okamžiku, vzývání múz, možná i šílenství, ale pokračování už bývá spíše racionální. Pracovat systematicky totiž není chytrému člověku cizí. Od nepaměti se lidstvo sledováním, pozorováním a následně měřením utvrzuje v přesvědčení, že události neprobíhají náhodně. Snaží se souvislostem přijít “na kloub”. Pak přemýšlíme, jak zákonitostí jevů využít. Plánujeme, zdokonalujeme, učíme se od ostatních i na vlastních chybách. Vše řečené o koncepční práci lze uplatnit také v marketingu. V Magic Seven uvažujeme velmi podobně jako vy a dokážeme vaše podnikání pochopit i podpořit. Více informací o společnosti Magic Seven najdete na www.magicseven.cz

 

Zdroj: www.tabcz.cz